Jak poprawić życie osób z cukrzycą? Startuje 5. edycja kampanii „Życie z cukrzycą”
Poniedziałek, 14 Listopad 2016 21:28

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji wystartowała kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Życie z cukrzycą” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego przygotowana przez Medical Media Solutions. Projekt ukazał się wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz jest dostępny również online.

W Polsce jest około 2,1 mln chorych leczonych na cukrzycę oraz kilkusettysięczna grupa osób, która nie ma świadomości tej choroby i nie podejmuje leczenia. Tymczasem wczesne wykrycie oraz stosowanie odpowiednich terapii może pomóc w uniknięciu groźnych powikłań. Cukrzyca jest wielkim wyzwaniem dla naszego społeczeństwa. Jak zaznacza prof. Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego osoby z cukrzycą wymagają opieki medycznej oraz stworzenia ram organizacyjnych i finansowych dla tej opieki. Ponadto są to osoby, które mają często zmniejszoną produktywność, dotknięte są nierzadko inwalidztwem i pozostają na utrzymaniu państwa oraz przedwcześnie umierają.

 
Słodkie Tramwaje znowu ruszą na ulice polskich miast
Wtorek, 08 Listopad 2016 21:17

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Cukrzycy w trzech polskich miastach: Poznaniu, Warszawie i Krakowie, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Tradycyjnie już podczas bezpłatnego przejazdu „Słodkim Tramwajem” będzie można wykonać pomiar cukru we krwi, a także uzyskać porady dotyczące cukrzycy i zdrowego stylu życia od edukatorów diabetologicznych.

Każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, otrzyma także materiały edukacyjne na temat cukrzycy, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W Poznaniu i Warszawie tramwaj wyjedzie w sobotę, 12 listopada, natomiast w Krakowie w poniedziałek, 14 listopada br.

 
KURS SPOŁECZNYCH EDUKATORÓW CUKRZYCY TYPU 1
Poniedziałek, 24 Październik 2016 11:01

Zapraszamy osoby zainteresowane do zgłaszania się do udziału w kursie społecznych edukatorów cukrzycy.

TERMIN I MIEJSCE: 25.11.2016 od godz. 12 do 27.11.2016 do godz. 16, Kraków – ścisłe centrum

WYKŁADOWCY: Prof. dr hab. n.med. Maciej Małecki, Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, Prof. dr hab. n.med. Anna Noczyńska, Dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska, Dr n. med. Joanna Nazim oraz inni: edukatorki diabetologiczne, psycholog, prawnik.

DLA KOGO TAK: Dla Osób, które chcą działać jako edukator i współpracować z Federacją przy prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli dzieci z cukrzycą w całej Polsce.

DLA KOGO NIE:
- Dla Osób, dla których główną motywacją do udziału w kursie jest poprawa wiedzy o cukrzycy celem lepszego jej prowadzenia u siebie lub dziecka.
- Dla Osób, które chcą w oparciu o certyfikat Federacji prowadzić komercyjne/zarobkowe szkolenia w ramach własnej działalności lub innych podmiotów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wysyłania ankiet zgłoszeniowych do dnia 28.10.2016 na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

 
KONFERENCJA POST ISPAD
Środa, 21 Wrzesień 2016 07:57

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy oraz Pani Profesor Przemysława Jarosz-Chobot zapraszają na konferencję POST ISPAD.

Podczas Spotkania przedstawione zostaną najnowsze i najciekawsze doniesienia na krótko po tym, jak zostaną one zaprezentowane podczas corocznej, Światowej Konferencji ISPAD (International Society of Pediatric and Adolescent Diabetes), która w tym roku odbywa się po raz 42. w Walencji, Hiszpania w dniach 26- 29 października.

Program naukowy POST ISPAD odzwierciedla motto tegorocznej konferencji ISPAD – „Edukacja i nowe technologie: wzmocnienie opieki nad chorym z cukrzycę”

Do udziału w Konferencji Organizatorzy zapraszają wszystkich członków diabetologicznych zespołów terapeutycznych zaangażowanych w opiekę nad dziećmi i młodzieżą oraz młodymi dorosłymi chorymi na cukrzycę.

POLECAMY!
http://postispad2016.syskonf.pl/

 
Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce WZÓR DO NAŚLADOWANIA
Czwartek, 15 Wrzesień 2016 10:07

Od 1 września do Przedszkola Samorządowego nr 5 w Wieliczce chodzi Maciek, który w lipcu zachorował na cukrzycę typu 1. Już 9 września w Przedszkolu odbyło się szkolenie na temat prawidłowej opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej.

Piątek, godzina 17, Kadra Przedszkola właśnie skończyła pracę. Wszystkie panie nauczycielki, pomoce, kucharki zgromadziły się w sali, w której odbywać się miało szkolenie.

Uśmiechnięte, sympatyczne, otwarte na nową wiedzę i wyzwania. Bo przecież opieka nad dzieckiem z cukrzycą jest wyzwaniem, szczególnie jeśli obok rozrabia dwudziestka innych maluchów.

 
CENTRUM SENIORA DIABETYKA dla osób w wieku 60+
Czwartek, 15 Wrzesień 2016 10:01

Osoby, które chorują na cukrzycę i/lub są zagrożone cukrzycą typu 2 i/lub mają w rodzinie diabetyka lub po prostu chcą dowiedzieć się więcej na temat prewencji cukrzycy typu 2 zapraszamy do naszego projektu.

Oferujemy bezpłatne:
• porady edukatora cukrzycowego
• porady dietetyka
• porady psychologa
• porady prawnika

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 694 232 441
Porady odbywają się podczas spotkań osobistych w centrum Krakowa i/lub telefonicznie i/lub e-mailowo.
ZAPRASZAMY!

 

 
Nowy numer magazynu DIABETYK, wrzesień 2016
Poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 09:57

POCZYTALNIA
2 Przygody Psinki Inki (49)
Wybór leku – nowe dane
3 Cukrzyca ciężarnych a późniejszy rozwój dziecka
Przeszczepienie komórek trzustki a ciężkie hipoglikemie
4 Billy – asystent zakupów
Z dala od dymu
5 Zdrowy tryb życia poprawia ukrwienie mózgu
Przeciwnowotworowe działanie warzyw kapustnych
DIABETYK POLECA
6 Po co nam samokontrola?
ROZWAŻANIA O CUKRZYCY
12 Retinopatia z osobistej perspektywy
15 Cukrzyca u noworodków i niemowląt
16 Wracamy do szkoły!
20 Plan żywienia
POD LUPĄ
23 Fitoterapia cukrzycy
26 Bioniczna trzustka
28 Konopie w służbie urody
LEKARZ ODPOWIADA
30 Zgrubienia na skórze po zastrzykach
ZDROWO ŻYWIENIOWO
32 Grzyby w diecie diabetyka
36 Dieta przedłużająca młodość
40 Przepisy kulinarne
WARTO WIEDZIEĆ
42 Szczepienia ochronne

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.