Ważna ankieta dla rodziców
Piątek, 20 Listopad 2015 23:42

Drodzy Rodzice, zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej opieki nad dziećmi z cukrzycą w przedszkolach i szkołach. Prowadzimy ogólnopolskie badanie, którego wyniki zamierzamy przedstawić w Ministerstwie Edukacji, Rzecznikowi Praw Dziecka, w Ministerstwie Zdrowia i wszędzie tam, gdzie możemy walczyć o prawa naszych dzieci do nauki, rozwoju, równego traktowania.

Chcemy by dzieci mogły chodzić do przyjaznych dla nich przedszkoli i szkół, by rodzice mogli spokojne pracować, a nauczyciele nie bać się sprawować opieki nad małymi diabetykami dzięki obowiązkowym i profesjonalnym szkoleniom i jednoznacznym rozwiązaniom prawnym, o które będziemy zabiegać.

 
Słodkie bajeczki
Czwartek, 19 Listopad 2015 12:30

Zapraszamy do zapoznania się z bajkami dla naszych najmłodszych cukiereczków. "Słodkie bajeczki" to wspólna inicjatywa Novo Nordisk i Ogólnopolskiej Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę.

To piękna akcja pracowników Novo Nordisk, którzy osobiście zaangażowali się w ramach inicjatywy wolontariatu pracowniczego TakeAction! i przekazali na rzecz małych pacjentów… swoje głosy.

 
Akcja pt. Słodki kącik w Nowym Sączu
Wtorek, 24 Listopad 2015 12:42

Koło Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzyce działające przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu zorganizowało z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w dniu 19 listopada 2015 r. akcję bezpłatnego badanie poziomu cukru we krwi.

Badania odbywały się w Galerii "Trzy Korony" w Nowym Sączu w godzinach od 16.00 do 19.00. W akcji udział brali: lekarz diabetolog - p. Urszula Szewczyk, specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, edukator cukrzycowy, instruktor pomp insulinowych - p. Ludwik Szewczyk, społeczni edukatorzy diabetologiczni p. Bronisława Dolińska Garwol i p. Jolanta Łukasik oraz wolontariusze.

 
Przyjdź do Słodkiego Tramwaju i wykonaj bezpłatnie pomiar cukru!
Poniedziałek, 09 Listopad 2015 13:50

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, jak co roku, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w dniu 14 listopada 2015 roku (sobota), organizuje akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Bezpłatne pomiary cukru we krwi w specjalnie oznaczonych pojazdach odbędą się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Radomiu i Lublinie. Każdy zainteresowany będzie mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi.

Co ważne: akcje Słodki tramwaj – jako prewencję cukrzycy typu 2 - przygotowała młodzież chora na cukrzycę typu 1. Jeśli nie wiecie, czym różnią się te choroby koniecznie przyjdziecie do naszych słodkich tramwajów.

W pojazdach będzie można otrzymać także materiały edukacyjne na temat cukrzycy typu 2, jej zapobieganiu, możliwych objawach i zagrożeniach, jakie czekają na ludzi w związku z tą podstępną chorobą. W wybranych miastach przewidziano także możliwość wykonania dodatkowych badań, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego i tkanki tłuszczowej. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pojadą specjalne oznaczone słodkie tramwaje. W Lublinie na pasażerów czekać będzie trolejbus Ziutek. W Radomiu pomiar cukru będzie wykonywany w specjalnym słodkim autobusie.

 
Akademia Młodego Diabetyka
Sobota, 07 Listopad 2015 14:25

Zajęcia trwają. Dzieci na warsztatach z panią psycholog i panią edukatorką, rodzice na wykładach. Mimo sezonu grypowego i strasznego smogu w Krakowie, frekwencja dopisała i 25 dzieci stawiło się punktualnie na zajęcia.

Pracowita sobota trwa. Za chwilę zdrowy obiad, bezglutenowy: kurczaczek, ziemniaczki z wody, marcheweczka. Na deser jabłuszko z polskich sadów :)

 
Kurs społecznych edukatorów cukrzycy
Sobota, 07 Listopad 2015 00:00

W Krakowie trwa Kurs Społecznych Edukatorów Cukrzycy, który Federacja prowadzi od ośmiu lat. Najwybitniejsi polscy diabetolodzy szkolą pielęgniarki, nauczycieli, psychologów, dietetyków i rodziców, którzy potem - z ramienia Federacji - prowadzą szkolenia nauczycieli dzieci z cukrzycą w przedszkolach i szkołach.

Kurs odbywa się pod merytorycznym patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Ponad 30 osób z całej Polski bierze udział w czterodniowym szkoleniu, przystąpi do egzaminu praktycznego i teoretycznego, a po jego zdaniu zasili kapitał ludzki społecznych edukatorów Federacji.

 
Zdrowe życie zaczyna się od śniadania
Piątek, 06 Listopad 2015 23:21

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wraz z Partnerami rozpoczęło Obchody Światowego Dnia Cukrzycy 2015 na spotkaniu: „Zdrowe życie zaczyna się od śniadania". Federacja także była obecna, a nasza przedstawicielka Pani Krystyna Szuba zaprezentowała ważny temat "Jak skutecznie edukować o zdrowym żywieniu".

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.