MARZENIE - film o niewidomych aktorach
Czwartek, 07 Styczeń 2016 20:18

Nasi przyjaciele z Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) kręcą oparty na faktach film fabularny o niewidomych aktorach, którzy marzą o swoim teatrze. Grają od lat przy pełnej widowni, mają w repertuarze osiem przedstawień mimo, że nie mają stałego miejsca, nie mają swojego teatru. Wybitny krakowski aktor Artur Dziurman, ten sam, który pomógł nam w realizacji spotu do kampanii „Żyje bo biorę (insulinę)”, reżyseruje film. Za produkcję odpowiada jego prawa ręka, dobry duch ITAN-a, niezastąpiona Danusia Damek. Akcja rozgrywa się w Krakowie i Małopolsce, tu gdzie działa teatr.

W filmie nie zabraknie więc świetnych krakowskich aktorów, wśród nich znajdzie się Dariusz Gnatowski, szczególnie nam bliski, bo także diabetyk i założyciel Fundacji Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja, która pomaga osobom z cukrzycą typu 2. Niewielki ale znaczący dla filmu epizod zagrała także nasza wolontariuszka Dominika.

 
Federacja zaproszona na Forum Liderów Organizacji Pacjentów
Wtorek, 05 Styczeń 2016 20:46

W lutym Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej organizuje X. edycję „Forum Liderów Organizacji Pacjentów” połączone z wręczeniem Nagrody Św. Kamila. Uroczystość związana jest z Obchodami Światowego Dnia Chorego. Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 roku w 11. rocznicę zamachu na Jego życie.

Nagroda Św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Nagroda przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny. Główną ideą Nagrody jest okazanie wdzięczności tym, którzy z wielką troską i bezinteresownością budują kulturę miłosierdzia, akceptacji chorych i ich rodzin, stając się głosem tych, którzy sami nie są w stanie domagać się przestrzegania swoich praw.

 
Wesołych Świąt
Wtorek, 22 Grudzień 2015 12:28

Serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości wokół dla wszystkich naszych Sympatyków

Składa Zespół Federacji Diabetycy.eu

 
W Ministerstwie Zdrowia - merytorycznie i konkretnie
Sobota, 19 Grudzień 2015 11:05

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę Diabetycy.eu została zaproszona na spotkanie do Ministerstwa Zdrowia celem omówienia problemów chorych na cukrzycę typu 1.

Było merytorycznie i pierwszy raz od lat – konkretnie. Przedstawiliśmy najważniejsze problemy młodych diabetyków będące w kompetencji Ministerstwa Zdrowia, w tym MIĘDZY INNYMI: za wysokie ceny insuliny, włączenie do refundacji osprzętu do pompy, brak właściwej edukacji i opieki psychologa nad rodzinami dotkniętymi cukrzycą, słaby dostęp do diabetologów w mniejszych miastach, problem z dostępem do przedszkoli i szkół.

 
Podsumowanie akcji Słodki Tramwaj 2015
Wtorek, 01 Grudzień 2015 13:54

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, w dniu 14 listopada 2015 roku (sobota), po raz kolejny zorganizowała akcję społeczną pod nazwą „SŁODKI TRAMWAJ”. Bezpłatne pomiary cukru we krwi w specjalnie oznaczonych pojazdach można było bezpłatnie wykonać w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Każdy zainteresowany mógł wsiąść do pojazdu, przejechać się za darmo po mieście i przede wszystkim zmierzyć poziom cukru we krwi. Akcje Słodki tramwaj – jako prewencję cukrzycy typu 2 - przygotowała młodzież chora na cukrzycę typu 1. Zapraszamy do oglądnięcia i przeczytania relacji z poszczególnych miast.

 
Międzynarodowy Kongres Cukrzycy Vancouver 2015
Poniedziałek, 30 Listopad 2015 08:00

Ponad 12000 uczestników z całego świata, 350 wykładowców, 220 godzin sesji naukowych, ponad 1000 plakatów w sesjach plakatowych. Wielkie międzynarodowe spotkanie lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, psychologów, organizacji pozarządowych pracujących na rzecz diabetyków i samych pacjentów.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę diabetycy.eu także bierze udział w kongresie. Reprezentują ją Monika Zamarlik, prezes Federacji, dr Iwona Gryniuk-Toruń, psycholog i edukator pracujący z dziećmi, młodzieżą chorymi na cukrzycę oraz Arkadiusz Michalak, student 3 roku medycyny, diabetyk, współtwórca kampanii „Żyję, bo biorę” insulinę.

 
Zobaczcie koniecznie!
Czwartek, 26 Listopad 2015 00:30

Wzruszający, bardzo prawdziwy film o życiu z cukrzycą typu 1. Udostępniajcie - wtedy Wasi znajomi, znajomi znajomych dowiedzą się, czym jest (i czym nie jest) cukrzyca typu 1.

Wielkie podziękowania dla Josef W.Frydrych za opublikowanie filmu i polskie napisy.

https://www.youtube.com/watch?v=bM07dKriPJQ

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.