5000 metrów nad poziomem cukru
Wtorek, 02 Luty 2016 11:23

Trwają przygotowania do dalszych etapów projektu 5000 metrów nad poziomem cukru. Były już Gorce, Alpy, teraz kolejne wyzwania i kolejne szczyty do zdobycia. Wspaniała inicjatywa Prof. dr hab. Tomasza Klupy z Krakowa. W ekipie, między innymi, Pani Teresa Benbenek-Klupa, diabetyczka, edukatorka, guru jeśli chodzi o temat radzenia sobie z chorobą. BARDZO MOCNO trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych wypraw.

Krótki materiał filmowy ze szkolenia: https://youtu.be/01bB8DZsWzM

 
Nowa klasyfikacja cukrzycy!
Środa, 27 Styczeń 2016 15:21

Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne uważa, że dotychczasowa klasyfikacja cukrzycy wyczerpała się, nie przystaje do obecnej wiedzy na temat powstawania cukrzycy. Zawiera sporne i wykluczające się definicje cukrzycy typu 1, 2 oraz cukrzycy typu LADA.

Więcej na http://www.mp.pl/cukrzyca/aktualnosci/136544,rewolucja-w-diabetologii-nowa-klasyfikacja-cukrzycy

 
O cukrzycy typu 1 w Wywiadzie Kuriera
Środa, 27 Styczeń 2016 00:46

Zachęcamy do obejrzenia. Prof. Ewa Pańkowska i Josef W. Fydrych (współzałożyciel grupy Cukrzyca typu 1 u dzieci. Pomagajmy sobie) mówią o życiu rodzin z cukrzycą

http://warszawa.tvp.pl/23761873/26012016

 
Przedszkole i szkoła przyjazne diabetykom!
Czwartek, 21 Styczeń 2016 17:21

Początek roku to czas podsumowań poprzedniego roku. Podliczenia, podsumowania, sprawozdania. Właśnie podliczyliśmy szkolenia dla placówek oświatowych w całej Polsce. W roku 2015 było ich 278 dla 5723 pracowników oświaty. Największym zainteresowaniem szkolenia cieszyły się w województwie śląskim - aż 47 placówek. Drugie było województwo mazowieckie 37, następnie małopolskie 29, świętokrzyskie 23, wielkopolskie 23, zachodniopomorskie 18. Najmniej szkoleń odbyło się w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubuskim.  Dlatego tam właśnie będziemy szkolić w pierwszej kolejności.

A zainteresowanie było i jest OGROMNE. Pod koniec roku ustawiła się kolejka placówek czekających na szkolenia, które już na szczęście po kolei realizujemy. Na pierwszy kwartał już mamy zaplanowane ponad 50 szkoleń. Mamy nadzieję, że będziemy mieć środki na kolejne BEZPŁATNE dla placówek szkolenia. Warto podkreślić, że nasze szkolenia prowadzą certyfikowani edukatorzy diabetologiczni, głównie pielęgniarki, nauczyciele, psychologowie, z WAŻNYM CERTYFIKATEM sygnowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

 
Sztuczna trzustka nadchodzi?
Środa, 13 Styczeń 2016 18:51

Na amerykańskim Uniwersytecie Virginia powstała "sztuczna trzustka", pracami kierował prof. Boris Kovatchev. 240 pacjentów w USA, Francji, Holandii i w Włoch zostanie wyposażonych w sztuczną trzustkę na pół roku. 180 z nich będzie ją nosiło jeszcze przez kolejnych sześć miesięcy. W tym czasie badani będą wykonywać wszystkie czynności, które wypełniają ich codzienne życie – pracować, uczyć się, wypoczywać. Będą mogli zapomnieć o cukrzycy. Prawie.

 
Program badawczy MB102-230 (DEPICT 2)
Niedziela, 10 Styczeń 2016 20:01

Jeśli stosuje Pan/Pani insulinę w kontroli glikemii w cukrzycy typu 1, a mimo to stężenie hemoglobiny glikowanej A1C (HbA1c) przekracza górną granicę normy, może zainteresować Pana/Panią badanie kliniczne o nazwie MB102-230 (DEPICT 2). Jest to międzynarodowe badanie kliniczne dotyczące cukrzycy typu 1, w którym badany jest doustny lek eksperymentalny dopuszczony do stosowania w leczeniu cukrzycy typu 2.

Zespół badawczy MB102-230 poszukuje uczestników spełniających następujące kryteria:

• wiek od 18 do 75 lat,
• zdiagnozowana cukrzyca typu 1,
• stężenie hemoglobiny glikowanej A1c (HbA1c) przekracza wartość normalną u diabetyków,
• stosowanie insuliny w ciągu ostatniego roku lub dłużej.

Jeśli spełnia Pan/Pani te kryteria i pragnie lepiej poznać badanie MB102-230 (DEPICT 2), zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.typeonediabetesstudy.com/pl/home, co pozwoli uzyskać dalsze informacje i da Panu/Pani możliwość wypełnienia krótkiego kwestionariusza online. Na jego podstawie może Pan/Pani określić potencjalną możliwość udziału w badaniu.

Osoby, które zdecydują się na udział w badaniu otrzymają badany lek bezpłatnie. Pokryte zostaną również uzasadnione koszty podróży.


 
Miesięcznik Diabetyk, styczeń 2016, nr 1 (240)
Piątek, 08 Styczeń 2016 21:13

Kolejny rok za nami. Mamy nadzieję, że dwanaście numerów „Diabetyka”, które trafiły w Wasze ręce w 2015 roku, dostarczyły Wam mnóstwo ważnych informacji, wskazówek i pomocnej wiedzy. Przy okazji pamiętajcie, że autorzy i redakcja są do Waszej dyspozycji – jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej w zakresie specyfiki naszych publikacji, macie pytania o zdrowie, leczenie cukrzycy, dietę, życie intymne itp., piszcie do nas pod adres redakcji lub na e-maila. Wasze pytania są dla nas inspiracją, czasem też wyzwaniem, do tworzenia ramówki tematycznej czasopisma. Artykuły, które czytacie w „Diabetyku”, niejednokrotnie są opracowaniami „zleconych” przez Was tematów.

Nowy rok zaczynamy numerem po brzegi wypełnionym wiedzą doskonałych lekarzy, farmaceutów, a także stale z nami współpracujących edukatorek i dietetyczek. Trzy artykuły w dziale Rozważania o cukrzycy, bardzo ciekawe teksty Pod Lupą, do tego – jak zwykle – odżywianie, aktywność fizyczna, insulinoterapia. Wszystko, co jest ważne w codziennym życiu z cukrzycą.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.