FEDERACJA POMAGA I INTERWENIUJE
Piątek, 19 Luty 2016 14:39

Masz dziecko chore na cukrzycę? Nie przyznano Wam punktu 7 na orzeczeniu o niepełnosprawności. POSTARAMY SIĘ POMÓC! BEZPŁATNIE!

Pomożemy zredagować odwołanie, doradzimy i podejmiemy interwencję u Rzecznika Praw Dziecka, w Komisji Wojewódzkiej i wszędzie tam gdzie trzeba. Nie obiecujemy cudów ale zrobimy, co się da! Doświadczenie pokazuje, że łatwiej coś osiągnąc jeśli za człowiekiem stoi instytucja. My za Wami staniemy MUREM! Prowadzimy kilkanaście spraw. Już kilka udało się załatwić POZYTYWNIE.

 
WAŻNE SPRAWY DLA DIABETYKÓW
Wtorek, 09 Luty 2016 01:07

W dniach 8-10.02.2016 w Warszawie odbywa się Forum Liderów Organizacji Pacjentów organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Gościem pierwszego dnia konferencji był wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas.

Już w pierwszych słowach swojej wypowiedzi Minister nawiązał do cukrzycy, przyznał, że to cukrzyca będzie naszym największym wyzwaniem w najbliższych latach.

 
WIELKI DZIEŃ DLA FEDERACJI
Wtorek, 09 Luty 2016 00:38

Z ogromnym wzruszeniem spieszymy poinformować, że Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę otrzymała Nagrodę Główną przyznawaną przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Chorego. To dla nas ogromne wyróżnienie, zaszczyt i przede wszystkim zobowiązanie by jeszcze lepiej działać i pomagać chorym na cukrzycę typu 1.

Na zdjęciu (od lewej) Elżbieta Dębska, Monika Zamarlik, Bronisława Garwol, Ks. Arkadiusz Nowak (przewodniczący Kapituły przyznającej Nagrodę), Krystyna Szuba.

 
JUŻ WKRÓTCE ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Niedziela, 07 Luty 2016 17:16

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. Od 10 lat Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z tej wyjątkowej okazji przyznaje nagrody osobom i instytucjom, które w szczególny sposób wyróżniają się w opiece i pomocy chorym. Dzień ten stanowi okazję do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom służby zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych.

Wśród nagrodzonych dotychczas znalazły się tak znamienite osoby i instytucje jak prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski, prof. dr hab. med. Marian Zembala, prof. dr hab. med. Andrzej Szczeklik, Maja Komorowska, Jerzy Stuhr, Małgorzata Foremniak, Iwona Schymalla, Fundacja „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, Fundacja „Rak’n’Roll. Wygraj Życie”, Fundacja „Mam Marzenie”, Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", Ks. Jan Kaczkowski i wiele innych wspaniałych osobistości.

Nie zabrakło też nagrodzonych ze środowiska cukrzycowego - Alicja Szewczyk, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Beata Stepanow, Dariusz Gnatowski odebrali wyróżnienia w poprzednich latach.

W tym roku uroczystość ma wyjątkowy, bo jubileuszowy charakter. Z niecierpliwością oczekujemy kto zostanie nagrodzony podczas X Forum Liderów Organizacji Pacjentów.

 
NAKLEJKA ZMIERZY CUKIER
Sobota, 06 Luty 2016 11:52

Naklejkę opracowali naukowcy z University of California w San Diego. Cienka i elastyczna drukowana naklejka przypomina tymczasowy tatuaż, który według wynalazców może stale monitorować poziom glukozy we krwi, bez nakłuwania skóry.

Czujnik ma formę przeźroczystego plastra z przytwierdzonymi do niej dwoma małymi elektrodami i enzymem, który reaguje z glukozą. Urządzenie działa na zasadzie jonoforetycznej ekstrakcji glukozy z płynu międzykomórkowego. Zastosowany w czujniku prąd o łagodnym natężeniu zmusza jony sodowe, niosące ze sobą glukozę, do przepływu z pomiędzy komórek skóry w kierunku sensora. Następnie ładunek elektryczny wytworzony przez napływającą glukozę jest mierzony. Poziom glukozy w płynie tkankowym jest około 100 razy niższy niż we krwi, co wymusza użycie dokładniejszego sensora niż w przypadku glukometru.

 
FUNDACJA DIABECIAKI ZAPRASZA NA STUDIA
Czwartek, 04 Luty 2016 22:10

Fundacja DIABECIAKI zaprasza do zapisów na studia podyplomowe dla „Edukatorów zdrowotnych w zakresie promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki cukrzycy i związanych z nią chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży.”

Osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności mogą starać się o studia bezpłatne, tj. finansowane ze środków PFRON.Studia odbywać się będą w Warszawie, w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. Planowane jest 12 zjazdów sobotnio-niedzielnych, co oznacza, że dla osób spoza Warszawy konieczne będzie poniesienie kosztów tylko 12 noclegów i 12 dojazdów.

Program studiów znajdziecie tu. Zapisy tylko do 20 lutego 2016. Kontakt w sprawie zapisów: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
SZKOLENIA NAUCZYCIELI - PLANY NA ROK 2016
Czwartek, 04 Luty 2016 19:05

Od kilku lat Federacja prowadzi szkolenia dla nauczycieli dzieci z cukrzycą. W roku 2015 skorzystały z nich 273 placówki i 5723 pracowników oświaty z całej Polski. Szkolenia są bezpłatne, a prowadzą je certyfikowani edukatorzy.

Federacja stworzyła sieć edukatorów i współpracuje z około 50 osobami z całej Polski. Przywozimy materiały, wydajemy potwierdzenia o udziale przedszkola/szkoły w szkoleniu. Przyjazne placówki umieszczamy na stronie www.przyjaznediabetykom.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem szkoleniami będziemy je kontynuować w roku 2016 i z pewnością przeprowadzimy ich jeszcze więcej.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.