Kraków: Marsz Diabetyków z Przyjaciółmi
Wtorek, 17 Listopad 2009 21:53


14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, na świecie nazywany World Diabetes Day. 15 listopada, w niedzię punktualnie o godz. 10.30 na Małym Rynku w Krakowie zaczęli zbierać się diabetycy z całej Polski Południowej. Razem z nimi przyjechali ich przyjaciele. Te kilkaset osób razem przemaszerowało następnie wokół krakowskiego Rynku.

Uczestnicy "Marszu Diabetyków z Przyjaciółmi" był manifestacją postulatu zawartego w krótkim słowie "Dość", które jest tytułem ich petycji do władz Polski w sprawie walki o lepsze leczenie ludzi dotkniętych cukrzycą. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy w doskonałych humorach przeszli trasę wzbudzając spore zainteresowanie krakowian i turystów.

 
Anioł Dobroci dla Zosi Łachut
Środa, 04 Listopad 2009 17:33

Zofia Łachut, prowadząca Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z innymi Schorzeniami otrzymała we wtorek statuetkę Anioła Dobroci w kategorii indywidualnej.

Uroczystość, w czasie której marszałek Adam Jarubas i Barbara Jakacka Green, dyrektor departamentu zdrowia i polityki społecznej w Urzędzie Marszałkowskim wyróżnili tych, którzy niosą pomoc potrzebującym odbyła się w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Kielczanka Zofia Łachut nie tylko pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym chorującym na cukrzycę, białaczkę, padaczkę i inne choroby, ale od 11 lat jest także wolontariuszem w Centrum Wolontariatu, pełni funkcję sekretarza w Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych, jest również ławnikiem. - Czuję się taka wzruszona, wprost nie mogę uwierzyć, że spośród tylu wspaniałych ludzi wybrano mnie - mówiła zdobywczyni Anioła.

Zosiu! Gratulujemy serdecznie!

 
Kraków - Marsz Diabetyków z Przyjaciółmi
Wtorek, 03 Listopad 2009 17:55

14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, na świecie nazywany World Diabetes Day. Z tej okazji w dniu 15 listopada br. (niedziela) o godz. 10.30 postanowiliśmy zorganizować w Krakowie „Marsz Diabetyków z Przyjaciółmi”. Marsz odbywa się w ramach akcji pt. „GLOBAL DIABETES WALK” - nr marszu GDW09_261 organizowanej przez World Diabetes Foundation na wszystkich kontynentach! Na tą chwilę liczba zarejestrowanych marszów to 252, a zadeklarowani uczestnicy to 105828 osób.

 
MojaCukrzyca.org UNDER 18 – nowy portal dla młodzieży
Środa, 14 Październik 2009 18:28
W ósmą rocznicę powstania portalu MojaCukrzyca.org uruchomiono nową witrynę o cukrzycy przeznaczoną tylko i wyłącznie dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia!
 
AKADEMIA EDUKACYJNA ponownie działa!
Środa, 30 Wrzesień 2009 18:33

W Nowym Roku Akademickim 2009/2010...

AKADEMIA EDUKACYJNA

WZNAWIA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

 
<< Początek < Poprzednia 51 Następna > Ostatnie >>

Strona 51 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.