JAK ŻYĆ Z CUKRZYCĄ - POLECAMY!
Czwartek, 31 Marzec 2016 14:19

W czwartek, 31 marca ukaże się 12. odsłona kampanii prasowo-internetowej "Jak żyć z cukrzycą" przygotowanej przez wydawnictwo MediaPlanet. Dodatek tematyczny dystrybuowany będzie wraz z dziennikiem Rzeczpospolita oraz na dedykowanym portalu www.jakzyczcukrzyca.pl

Kampania powstała przy merytorycznym wsparciu ekspertów, a jej celem jest wzmacnianie świadomości społeczeństwa na temat samej choroby, jak również profilaktyki oraz nowoczesnych możliwości leczenia cukrzycy.

Nie zabrało wypowiedzi Diabetycy.eu. O tym jak żyć z cukrzycą typu 1 u małego dziecka pisze prezes Federacji Monika Zamarlik. Na uwagę zasługuje również szczery wywiad z Michałem Figurskim, który opowiada o o swoich przeżyciach związanych z chorobą.

 

 
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Czwartek, 24 Marzec 2016 12:17

Naszym Czytelnikom życzymy radosnych, rodzinnych i wiosennych Świąt Wielkanocnych. Wypocznijcie, nabierzcie sił, nie zapomnijcie o spacerach i uśmiechu :) Dziękujemy, że jesteście z nami.

 
Dzieci z cukrzycą - problemy w szkole i przedszkolu
Niedziela, 20 Marzec 2016 20:26

Historia Antosia z Piotrkowa Trybunalskiego ma dalszy ciąg. Zainteresował się nią redaktor Adam Malik z Polsat News i przygotował rzetelny materiał o sytuacji dzieci z cukrzycą w kwestii dostępu do przedszkoli i szkół. Dziękujemy za podjęcie tematu.

 
SZANSA DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ TYPU 1
Sobota, 19 Marzec 2016 18:44

Specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku pracują nad tym, by leczenie cukrzycy nie opierało się jedynie na reagowaniu na "skok cukru" we krwi. Kluczowy może okazać się przeszczep komórek wysp trzustki.

Z trzustki dawcy izoluje się jedynie te komórki, które produkują insulinę i następnie wprowadza się je do żyły w wątrobie. W wątrobie następuje osadzanie i następnie produkcja oczekiwanej insuliny - tłumaczy prof. Piotr Trzonkowski, kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej i Transplantologii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i koordynator projektu.

 
Miesięcznik Diabetyk, marzec 2016, nr 3 (242)
Poniedziałek, 14 Marzec 2016 13:01

Na rynku pojawił się nowy numer Diabetyka. Przeczytacie w nim m.in. o:

SAMI O SOBIE
Dośka na Madagaskarze

Spotkały mnie problemy typowe dla diabetyków, które w Europie są łatwe do rozwiązania. Kilka dni po przyjeździe zobaczyłam szyderczy uśmiech pękniętej pięty. Jak sobie z tym radzić wśród wszechobecnego brudu i takiej ilości bakterii, że prawie je widać gołym okiem? Na szczęście wyposażyłam się w odpowiedni asortyment. Jak na rasową pielęgniarkę przystało, miałam solidny zapas opatrunków (chociaż przywiozłam je z myślą, że oddam do przychodni, skorzystałam z kilku) oraz nieocenioną maść z witaminą A. Ze skarpetki wycięłam sobie opatrunek zewnętrzny zabezpieczający piętę i chodziłam w wygodnych butach. Po kilku dniach intensywnej pielęgnacji pięta przestała się szczerzyć. Kłopotliwe okazało się także przechowywanie insuliny w miejscu, gdzie temperatura przekracza 40 stopni i często brakuje lodówki lub prądu.

 
REFUNDACJA SENSORÓW - co wiemy?
Czwartek, 10 Marzec 2016 12:01

Federacja zabiega w Ministerstwie Zdrowia o refundację sensorów do ciągłego monitoringu glikemii (CGM). W styczniu byliśmy na spotkaniu w Ministerstwie, na którym poinformowano nas, że prawdopodobnie stanie się to w I kwartale 2016. W lutym 2016 ponowiliśmy pytanie wysyłając list do Ministerstwa Zdrowia. Wczoraj w ślad za listem wykonaliśmy szereg telefonów.

 
Czekamy na refundację sensorów
Wtorek, 01 Marzec 2016 17:53

Od jesieni 2015 oczekujemy na informację o refundacji sensorów do systemów ciągłego monitorowania glikemii. W styczniu na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dowiedzieliśmy się, że nastąpi to prawdopodobnie w I kwartale roku 2016. Czas płynie, konkretów brak. Piszemy więc kolejny list do Ministerstwa. Napiszemy Wam, gdy otrzymamy odpowiedź.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.