ORZEKANIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – PILNE!
Niedziela, 08 Maj 2016 20:00

Pamiętacie list Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat orzekania o niepełnosprawności, który opublikowaliśmy 14 kwietnia, a który nic nie wnosił do sprawy zmiany w orzekaniu o niepełnosprawności?

To dlatego, że po dwóch latach walki Federacji Diabetycy.eu, gdy już byliśmy na ostatniej prostej ktoś (niestety ze środowiska cukrzycowego) pomieszał nam szyki proponując rozwiązania tańsze dla systemu ale gorsze dla diabetyków. I Ministerstwo zrobiło kolejny krok w tył!

 
NAUKOWCY PRZECIW CUKRZYCY - krew pępowinowa i limfocyty T
Niedziela, 08 Maj 2016 16:34

Czteroletnia Isla z Australii jest jedną z pierwszych osób, u których wykorzystano krew pępowinową aby zapobiec rozwojowi cukrzycy typu 1. Jej siostra i brat już chorują na cukrzycę. Ryzyko rozwoju cukrzycy typu 1 jest u dziewczynki bardzo duże. Mama postanowiła więc „wykupić polisę na życie” w postaci zachowania krwi pępowinowej.

Przydało się! Krew pępowinowa Isly została pobrana zaraz po narodzinach dziewczynki w 2011 roku. Do niedawna była przechowywana w banku krwi w temperaturze minus 160 stopni. Następnie została rozmrożona, oczyszczona, odpowiednio przygotowana i wprowadzona do organizmu dziecka. Dziewczynka otrzymała wcześniej leki antyalergiczne i antybiotyki.

 
BIEGNIEMY aby „Wyprzedzić cukrzycę”
Sobota, 07 Maj 2016 20:39

Kilkunastoosobowa EKIPA FEDERACJI Diabetycy.eu wzięła udział w biegu organizowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, który towarzyszył XVII Zjazdowi Naukowemu w Kielcach. Mamy prawdziwych sportowców!

PIERWSZE MIEJSCE zajął nasz reprezentant Piotr Gawęcki. WSZYSCY biegli wspaniale, prezentowali sportową postawę, ukończyli bieg i z pięknymi uśmiechami dotarli na metę. Gratulacje! Oglądnijcie fantastyczną fotorelację.

 
Wspaniała wiadomość!
Piątek, 06 Maj 2016 18:44

Drodzy Rodzice i Nauczyciele! Mamy świetną wiadomość. Pozyskaliśmy środki na SZKOLENIA NAUCZYCIELI DZIECI Z CUKRZYCĄ. Zrobimy bardzo dużo BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ W CAŁEJ POLSCE.

Nasza dotychczasowa praca została doceniona, bo nasi edukatorzy działają na szóstkę! Zgłaszajcie zapotrzebowanie. Przyjedziemy w każde miejsce, nie trzeba już czekać w kolejce, szkolenie przeprowadzamy dla nauczycieli od przedszkola do liceum. Zgłaszajcie placówki publiczne, społeczne, prywatne. Przyjedziemy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujecie. Jeśli potrzebne szkolenie przypominające i odświeżające wiedzę pedagogów o cukrzycy - zamawiajcie!

Przekażcie wiadomość, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało i jak najwięcej dzieci miało zapewnioną profesjonalną opiekę w przedszkolu i szkole.
Czekamy na zgłoszenia od placówek: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Jesteśmy PRZESZCZĘŚLIWI!

 
Nasi wolontariusze w akcji
Piątek, 06 Maj 2016 18:17

Stoisko Federacji Diabetycy.eu na Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego tętni życiem. U nas nigdy nie było, nie jest i nie będzie pusto, bo mamy co zaprezentować.  Wolontariusze opowiadają o działaniach Federacji, rozdają nasze publikacje, prezentują żeglarskie dokonania. Uczestnicy Zjazdu odwiedzają nas licznie, smakują ciasteczka i z zainteresowaniem słuchają naszych wolontariuszy.

Zobacz zdjęcia ze XVII Zjazdu PTD!

 
ORZEKANIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI – PILNE!
Czwartek, 14 Kwiecień 2016 15:53

Przez ostatnie kilka lat, a od ponad dwóch bardzo intensywnie, Federacja zabiega o uregulowanie problemu orzekania o niepełnosprawności u dzieci z cukrzycą. Nasze podstawowe postulaty w zakresie przyznawania punktu 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności zawierają się w kilku punktach.

1. Wiek dziecka do 12 roku życia - obligatoryjne przyznanie punktu 7.
2. Dzieci starsze - decyzja dostosowana do potrzeb konkretnego dziecka, uzależniona od jego samodzielności w prowadzeniu cukrzycy, występowania chorób współistniejących, kondycji psychicznej.
3. Dzieci w wieku 13- 16 lat ze świeżo rozpoznaną cukrzycą - punkt 7 przyznawany na okres 12 miesięcy od diagnozy. Czas ten pozwoliłby na oswojenie się z chorobą i nauczenie jej prowadzenia przy stałej obecności rodzica.

W styczniu spotykaliśmy się z Ministerstwie, a 17 lutego i 8 marca wystosowaliśmy kolejne pisma. Niestety w sprawie orzekania w „międzyczasie” głos zabrała także inna organizacja cukrzycowa, która zaproponowała MNIEJ KORZYSTNE DLA DIABETYKÓW ale za to tańsze dla systemu rozwiązania. I tak sprawa, która - jak się wydawało - była na ostatniej prostej przybrała inny obrót niż zamierzaliśmy.

Szkoda, że W TAK WAŻNEJ SPRAWIE nie ma jedności po stronie organizacji cukrzycowych.

Kilka dni temu od Ministerstwa przyszła odpowiedź, niestety rozczarowująca, inna niż ustalenia i w zasadzie bez żadnych konkretów. A było już tak blisko! Za dwa tygodnie jedziemy na spotkanie do Ministerstwa. Odkręcać! Ale teraz będzie jeszcze trudniej!

 
NADZIEJA NA WYZDROWIENIE!
Poniedziałek, 11 Kwiecień 2016 15:57

Komórki tłuszczowe pomogą nam w walce z cukrzycą? Naukowcy z Bazylei ogłosili sukces w badaniach, które mogą pomóc w odbudowie wytwarzających insulinę komórek trzustki. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Communications", komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej udało im się przeprogramować w dojrzałe komórki beta, które w odpowiedzi na obecność glukozy zaczynają wydzielać insulinę.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.