CUKRZYCA TO NIE WYROK!
Wtorek, 09 Sierpień 2016 14:52

Brawo Prof. Tomasz Klupa i Ekipa. Grupa diabetyków z cukrzycą typu 1 zdobyła Damavand, najwyższy szczyt Iranu. W projekcie "5 tysięcy metrów nad poziomem cukru" - stworzyli wyjątkowy zespół i wyszli wyżej niż planowali.

Oglądaj na http://krakow.tvp.pl/

 
Można? Można!
Wtorek, 09 Sierpień 2016 14:51

Ania, studentka weterynarii, kilkanaście lat żyje z cukrzycą, zdobyła Zawrat (i nie tylko). Cukier piękny!

 
iLet NADCHODZI!
Wtorek, 09 Sierpień 2016 14:48

Internetowe zbiórki, jak widać, sprawdzają się nie tylko w przypadku gier, muzyki czy innych gałęzi rozrywki. Pokazał to ogromny sukces naukowców, którzy stworzyli sztuczną trzustkę.

Czytaj na http://www.national-geographic.pl

 
CHŁOPAKI Z TEAM NOVO NORDISK DALI RADĘ!
Wtorek, 09 Sierpień 2016 14:46

41 miejsce Javier MEGIAS LEAL (strata tylko + 29' 29''), 97 miejsce Charles PLANET. Z dwustu kolarzy tylko 97 ukończyło cały wyścig, a wśród nich dwaj diabetycy.

BRAWO PANOWIE!

https://www.facebook.com/TeamNovoNordisk/?fref=ts

 
POŻEGLUJEMY Z FREESTYLE LIBRE!
Wtorek, 09 Sierpień 2016 14:43

Wielkimi krokami zbliża się nasz wyjazd na rejs po Mazurach. FreeStyle Libre już w Krakowie, czeka na swoich nowych właścicieli.

Z radością informujemy, że młodzież biorąca udział w wyjeździe żeglarskim organizowanym przez Federację w sierpniu na Mazurach będzie miała możliwość przetestowania FreeStyle Libre. Otrzymaliśmy darowiznę od Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., dzięki której będziemy mieć możliwość wypróbowania najnowocześniejszych technologii w samokontroli cukrzycy.

 
Nowy numer magazynu DIABETYK, sierpień 2016
Wtorek, 09 Sierpień 2016 09:48

DIABETYK POLECA
Jak dobrze żyć z cukrzycą (cz. 2)

Z każdym obniżeniem wartości hemoglobiny nawet o 1% ryzyko rozwoju powikłań maleje. Im częściej więc nasze glikemie będą w normie, i im krócej będziemy w stanie długotrwałego przecukrzenia, tym mniejsze ryzyko ich rozwoju. Dlatego tak istotne jest regularne mierzenie glikemii i reagowanie na poziomy glukozy odbiegające od normy. Nie ma co się martwić  każdym poszczególnym przecukrzeniem, najgorszy jest trwający miesiącami i latami stan hiperglikemii. Ryzyko rozwoju powikłań zwiększa także staż cukrzycy. Jednakże wiele osób, nawet z długim stażem choroby (20-, 30-, 40-, 50-letnim), nie rozwinęło żadnych powikłań. W rożnych krajach zbierane są informacje na temat długo żyjących osób z cukrzycą, a  rekordziści mają nawet 80–90-letni staż choroby. Według jednego z badań przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii wśród osób o co najmniej 50-letnim stażu cukrzycy niemal połowa uczestników nie miała żadnych powikłań narządowych. Zważcie, że przez niemal połowę swojego życia nie miały one dostępu do glukometrów, nowoczesnych insulin, pomp. W ostatnich latach wspólną cechą tych osób był jednak odsetek hemoglobiny glikowanej <7,5%, nienadużywanie alkoholu, brak znaczącej nadwagi oraz częsta aktywność fizyczna. Może właśnie to jest recepta na cukrzycową długowieczność?


 
BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI DZIECI Z CUKRZYCĄ!
Środa, 03 Sierpień 2016 09:45

Przypominamy, że do 31 grudnia 2016 Federacja prowadzi projekt „Przedszkola i szkoły przyjazne diabetykom!”, w ramach którego prowadzimy na terenie całej Polski BEZPŁATNE szkolenia dla nauczycieli dzieci z cukrzycą, które mają orzeczenie o niepełnosprawności.

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, decyduje kolejność zgłoszeń lecz w przypadku zbyt dużego zainteresowania placówek w stosunku do ilości zaplanowanych szkoleń pierwszeństwo ustala się dla: 1. przedszkoli (10 pkt), 2.placówek, w których jest dziecko z nowo rozpoznaną cukrzycą (10 pkt), 3. placówek, w których jest więcej niż 1 dziecko chore (5 pkt), 4. placówek publicznych ( 5 pkt).

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 51

mojacukrzyca.org


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.